Archivált hírek

11 magyar érem az ALPOK ADRIA TOUR II. versenyén

A hétvégén került megrendezésre az idei Alpok Adria Tour versenysorozat második fordulója Mariborban. A versenyen ismét nagy létszámban vettek részt magyar versenyzők, akik összesen 11 éremmel és közel ugyanannyi pontot érő helyezéssel tértek haza a Szlovéniai megmérettetésről.
Ski Veterans GP1 kategóriában a dobogó mindhárom fokán magyar versenyzők állhattak. Jozef Bohuslav aranyérmes, Déri Attila ezüstérmes, Szép Attila bronzérmes lett, Futó Attila 4. helyen, Hovorka Viktor pedig 8. helyen végzett.

Runabout GP1 kategóriában a UIM Világbajnokságon is vezető Marcus Jorgensen aranyérmet szerzett, őt követte édesapja Johnny Jorgensen aki ezüstérmes lett.
Runabout GP2 kategóriában szintén a magyar színekben versenyző dán fiatal Marcus Jorgensen állhatott a dobogó legfelső fokára, Johnny Jorgensen pedig bronzérmes lett.
Ski GP1 kategóriában Szabó Gábor ezüstérmet nyert, Sümegi Martin 8. helyen végzett.
Ski GP 3 kategóriában Sümegi Martin aranyérmes, Szabó Gábor ezüstérmes lett, Hovorka Viktor 4., Miklovicz Péter 5. helyezettként zárta a hétvégi versenyt.
Ski GP2 kategóriában Jozef Bohuslav az 5., Szabó Gábor a 6., D'Ess Alex Bendegúz 8. helyen zárta a versengést.
Ski PRO/AM Stock kategóriában Déri Attila 8. helyezést ért el.
Ski Novice Stock kategóriában Miklovicz Péter állhatott a dobogó harmadik fokára.