Híreink

Ott vagyunk a legjobb négyben!

Túl vagyunk a rájátszás első játéknapján. Az 80’s Aktív SE érdekes szituációban szerezte meg a 9. helyet, az Aktív SE pedig újabb magabiztos győzelemmel jutott tovább, így a klub történetében először ott vagyunk a legjobb négyben!

Az 80’s Aktív SE-re reggel 8:45-kor várt a Végetek One elleni alsóházi rájátszás első mérkőzése, de ellenfelünk a kezdésre 4 emberrel érkezett, így mi kaptuk meg a meccset 20-0 eredménnyel, valamint a párharcból is egyből győztesen került ki csapatunk. Így esett meg az a különös szituáció, hogy a reggeli meccsre mi „adtunk kölcsön” két játékost a Végetek One-nak, hogy 6 a 6 ellen tudjunk edzőmeccset játszani. Ezt az „odavágót” pár ponttal mi, a „visszavágót” az 5 főre kiegészült ellenfél húzta be.

A reggeli meccs után az Aktív SE-Vm Ravens következett a négy közé jutásért.

Aktív SE-Vm Ravens 100-47 (21-8, 23-9, 24-9, 32-21)

Aktív SE: Káli Sz. 12, Erdész 4, Nemes 12/6, Nagy II. P. 7, Horváth 12. Cs.: Czakó 6, Juhász 17/3, Káli B. 7/3, Papp 8, Vidovits 15/3. Edző: Cziczó Péter.

Vm Ravens: Horváth 2, Wagner 2, Kosár II. G. 12, Nagy D. 11/3, Mikolai 18. Cs.: Kosár I. G. 2. Edző: Nagy Dávid

Kicsit nehezen kezdtük a mérkőzést, nehezen születtek a kosarak, ennek megfelelően nem tudtuk leszakítani magunkról az ellenfelet, a negyed közepéig fej-fej mellett haladtunk. Az ekkor érkező első cserék azonban új lendületet hoztak, így a negyed végére már kiépítettünk némi előnyt.
A második játékrészben bemutatkozott Papp Balázs, és részben neki köszönhetően fokozatosan tudtuk növelni a különbséget, így a félidőre már lényegében el is döntöttük a meccset.

A nagyszünet után sem változott a játék képe, védekezésben átálltunk zónára, ennek nem találta ellenszerét a Ravens. Támadásban szerzett labdák utáni ziccerekből szereztük pontjaink zömét. A negyedik negyedben azzal a céllal léptünk pályára, hogy érjük el a száz pontot. Végül ezt úgy sikerült teljesíteni, hogy a védekezésből kicsit visszavettünk, minden erőnket a támadásra fókuszáltuk. Végül ismét 100 pontig jutva, magabiztosan léptünk a négy közé, ahol a Széchenyi Old Stars jön szembe!