Híreink

Túl a "házi rangadon"

Január 29-én rendezték a bajnokság 3. játéknapját, aminek keretében a „házi rangadón” összecsapott két csapatunk, majd az 80’s a Tetra Basket, az „A” csapatunk pedig a Széchenyi Old Stars ellen játszott:

80’s Aktív SE-Aktív SE 30-78 (6-21, 8-12, 11-26, 5-19)

80’s Aktív SE: Boda 1, Grudl-Turi 6, Szabó G. 3/3, Nagy Á. 1, Balogh K. 15. CS.: Szabó B. 4, Sipos, Löndör. Edző: Boda István

Aktív SE: Káli Sz. 5/3, Erdész 6, Nemes 12/6, Nagy II. P. 8, Horváth A. 9. Cs.: Czakó 4, Gérnyi 8, Juhász 6, Káli B. 6, Nagy I. P. 10, Vidovits 4. Edző: Cziczó Péter

Két csapatunk egymás elleni mérkőzése nyitotta a napot ám a korai időpont ellenére egyáltalán nem volt álmos a kezdés. Első csapatunk azonnal magához ragadta az irányítást, és már az első negyedben komoly előnyt épített fel, amivel tulajdonképpen el is döntötte a mérkőzést. Innentől inkább egy egymás elleni szokásos edzésre hasonlított a meccs, mindkét fél figurák gyakorlására használta a hátralévő időt. Kiemelendő, hogy az 80’s egy pillanatra sem adta fel, végig harcolt, a másik oldalon pedig végre bemutatkozott tétmérkőzésen is Gérnyi Zoli.

Tetra Basket-80’s Aktív SE 58-28 (8-3, 20-6, 16-6, 17-13)

Tetra Basket: Kovalovszki 2, Cs. Nagy B. 12, Kránitz 11, Marosi 7/3, Rédei 20. Cs.: Varga Zs. 6. Edző: Király Csaba

80’s Aktív SE: Boda, Grudl-Turi 4, Szabó G. 6, Nagy Á. 3, Balogh K. 12. Cs.: Szabó B. 1, Sipos 2, Löndör. Edző: Boda István

Nehezen indult a pontgyártás, a hat perc után még csak 2-3 volt az állás és sajnos ekkor vezettünk utoljára. Ellenfelünk okos játékkal kihasználta, hogy igazi center nélkül kellett kiállnunk, rendre jól játszották meg Rédeit a palánk alatt, így a második negyedben már a maguk javára tudták fordítani a meccset. Az előző meccsről megmaradt a harcosság, sikerült sokszor helyzetet kialakítani, de a befejezés többnyire pontatlan maradt. Ennek eredményeként a különbség folyamatosan nőtt, a végén pedig egy erősebb, egységesebb csapat ellen maradtunk alul.

Széchenyi Old Stars-Aktív SE 47-62 (17-13, 11-12, 4-20, 15-17)

Széchenyi Old Stars: Joó, Szórádi A. 11/6, Neumann 10/6, Cseh 2, Bácsi 15/3. Cs.: Szigeti 9/3. Edző: Barthalos István

Aktív SE: Káli Sz. 13/3, Erdész 7, Nemes 12/6, Nagy II. P. 2, Horváth A. 7. Cs.: Czakó 4, Juhász 10, Nagy I. P. 7, Vidovits, Káli B. Edző: Cziczó Péter

Első csapatunkra pedig egy újabb rangadó várt az előző szezon ezüstérmese ellen. Ellenfelünk nem jelent meg teljes létszámmal, a feldobáskor még csak öten voltak, majd 1-2 perccel később érkezett egy cseréjük. Ennek ellenére ők kezdtek jobban, kihasználták tompaságunkat, gyors kosarakkal és triplákkal pár pontos előnyre tettek szert. A második negyedben kezdtünk ébredezni, néhol szép csapatjátékkal egy pontot csökkentettünk a különbségen a nagyszünetre. Az igazi robbantás azonban a harmadik játékrészben jött, az Old Stars az „öltözőben ragadt”, mi pedig Nemes Kristóf vezérletével átvettük a vezetést, sőt, a negyed végére már komoly előnyt építettünk ki. Az utolsó játékrészben már csak az előny megtartására törekedtünk, a kapott kosarakra leginkább Juhász Máténak köszönhetően folyamatosan tudtunk válaszolni, így végül magabiztos győzelmet arattunk, és nagyon fontos lépést tettünk az alapszakasz győzelem felé.