Híreink

Elkezdődött a bajnokság

A november 27-én megrendezett első játéknapon az Aktív SE a MOGAAC és a QPAC Pannonhalma csapataival találkozott. A két mérkőzés rövid beszámolója következik:

Aktív SE-MOGAAC 97-39 (31-9, 26-8, 12-14, 28-8)

Aktív SE: Káli Sz. 11/3, Nemes 35/33, Juhász 6, Nagy II. P 6, Horváth 15. Cs.: Nagy P. 6, Vidovits 9/3, Erdész 4, Káli B. 3, Cziczó 2. Edző: Cziczó Péter

MOGAAC: Mayer 5, Bugár R. 7/3, Suri A. 2, Ivkovics 4, Suri J. 4. Cs.: Bertalan 6, Mező 2, Mihály 1, Varga 4. Edző: Suri András

„A” csapatunk a MOGAAC ellen kezdte meg a szereplését, tudva, hogy ellenfelünkön az előző szezonban csak hosszabbításban tudtunk felülkerekedni. Ennek ellenére az első perctől irányítottuk a mérkőzést, Káli Szabi vezérletével és Nemes Kristóf triplazáporával hamar eldöntöttük a mérkőzést.
A második negyedben folytattuk a pontgyártást, Nemes folytatta a hármasok gyártását, itt már úgy érezhettük, hogy ellenfelünk végleg megtört. A fordulás után viszont egy egész negyeden keresztül nem nagyon találtuk a gyűrűt, ellenfelünknél viszont Bugár magára talált, vezetésével megnyerték a harmadik játékrészt. A záró negyedben visszataláltunk a helyes útra, gyors indításokkal és Nemes újabb tripláival – a végén klubrekordot jelentő 11 hármasig jutott – 100 pont közeléig jutottunk, bár utolsó másodperces triplakísérlet sikertelen volt, végül nagyon magabiztosan győztünk.

QPAC Pannonhalma-Aktív SE 36-56 (8-20, 10-14, 8-11, 10-11)

QPAC Pannonhalma: Soós 2, Csenár 7/4, Lator 3, Hyross 7, Ribiánszky 4. Cs.: Fejér 5/2, Yang 1, Andréka 2, Rajna 1, Vadas 4, Deák, Kiss. Edző: Erdőssy István

Aktív SE: Káli Sz. 15/6, Nemes 10/6, Juhász 5, Nagy II. P. 4, Horváth 12. Cs.: Nagy P. 6, Erdész 4, Vidovits, Glacz. Edző: Cziczó Péter

A nehezebbnek ígérkező második meccsen a hazaiak következtek. Az elmúlt pár szezonban nem sok sikerélményünk volt ellenük, de most alaposan visszavágtunk. Az első negyedben mintha a hazai alakulatot zavarta volna meg a népes szurkolósereg, mi pedig áthoztuk a magabiztos játékot az első meccsről, ismét Káli Szabi vezérletével gyakorlatilag eldöntöttük a mérkőzést. A Pannonhalma ennek ellenére a folytatásban is végig szívósan küzdött, ennek köszönhetően még a második negyed elején lőtávolra belülre tudtak jönni (15-22), de kemény munkával növeltük a különbséget, és nem engedtük ki a meccset a kezünkből.
Végig kontrolált játékkal, koncentrálva, két győzelemmel zártuk az első napot.

VM Ravens-80’s Aktív SE 55-44 (12-6, 15-9, 11-21, 17-8)

VM Ravens: Kosár II. G 6, Nagy D. 14/6, Wagner, Vankó 4, Mikolai 23. Cs.: Kosár G. 6, Horváth 2. Edző: Nagy Dávid

80’s Aktív SE: Grudl-Turi 14/6, Csicsai, Nagy Á. 2, Balogh 11, Löndör 7/2. Cs.: Sipos 2, Boda 8/6, Szabó G., Szabó B., Bakó, Tenk. Edző: Bakó László

„B”v csapatunk egy ki-ki meccsel kezdett, ami már most fontos volt a legjobb nyolcba kerülés szempontjából. A mérkőzés első félidejére jellemző volt az összeszokottság hiánya, amit az ellenfél jól használt ki. Emellé még társult a magassági fölényük, így a félidőre magabiztos előnyt tudtak felépíteni. A csapatunknak jót tett a pár perc pihenő, ugyanis sokkal rendezettebben kezdték a második félidőt, Grudl-Turi vezérletével nagy rohamot indítottunk, a negyed végére sikerült eltüntetni a nagyobb hátrányt (38-36). Rögtön a záró játékrész elején meg is látszott, hogy a zárkózás sok energiát emésztett fel, a fáradtság és néhány kérdéses játékvezetői ítélet végleg eldöntötte a mérkőzést. A folytatás nehezebb lesz, de a harmadik negyed játékára lehet építeni!

80’s Aktív SE-QPAC Pannonhalma 20-56 (0-12, 7-14, 6-13, 7-17)

80’s Aktív SE: Grudl-Turi 7/3, Nagy A. 4, Nagy Á. 3, Balogh, Tenk. Cs.: Löndör 2, Szabó B. 2, Sipos 2, Szabó G. Edző: Bakó László

QPAC Pannonhalma: Vadas 5, Tamás 2, Lator 2, Csenár 7/4, Hyross 10. Cs.: Andréka 3, Fejér 14/6, Ribiánszky 6, Soós 4, Yang 2, Rajna. Edző: Erdőssy István

A pannonhalmi fiatalok ellen nem mi voltunk az esélyesebbek, ez meg is látszott már az első negyedben, ellenfelünk könnyed játékkal épített előnyt, mi pedig még büntetőből sem tudtunk pontot szerezni ebben a játékrészben. Itt gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, nem tudtuk felvenni a versenyt a gyors, futós játékkal, és bár néha könnyedén alakítottunk ki helyzeteket, ezek rendre kimaradtak. Ennek következménye pedig sajnos súlyos vereség lett.